KİŞİSEL FİNANS OKULU

Law 6

KİŞİSEL FİNANS OKULU

Finansal bilgisizlik ve kişisel finansal sorunları salgın seviyesine ulaştı.Kişisel finans yönetimi konusunda özellikle ülkemizde çok az şey yapılıyor, kişisel finans çoğu okulda veya çoğu ebeveyn tarafından öğretilmiyor.

Günümüzde insanlarımız, finansal sorun ve çözümleri kendileri yaşayarak,test ederek ve ne yazık ki acı tecrübelerle öğreniyorlar.Gerçek eğitim değerine sahip içerik için çok az güvenilir kaynağa sahipler. Bu durum, birçok kişinin kalıcı, uzun vadeli finansal sorunlar yaşamasına, engellerle karşılaşmasına ve stres yaşamalarına yol açmaktadır.

Etki başına maliyeti düşüren, ölçülebilir sonuçlar veren ve başarıyı en üst düzeye çıkaracak kaynaklar, içerikler, kurslar ile finansal eğitim sağlayarak, finansal farkındalığı arttırmak ve hedeflerinize ulaşmanızı sağlamak önceliğimizdir.

Finansal eğitimin anlamlı bir fark yaratacak şekilde teşvik edilmesi için bireylerin ve kuruluşların harekete katılma etkilerini ve hızlarını arttırıyoruz.

Kişisel Finans Okulu, parayı yönetme ve geleceğinize yatırım yapma becerilerinizi geliştirmek için bilgi, eğitim ve danışmanlık sunar.

  • İster ilk arabanızı satın alın, ister bir ev almak içinpeşinat tasarruf edin, bu kaynaklar size parlak bir finansal gelecek için tasarruf, harcama ve planlama temelleri konusunda yardımcı olabilir.
  • Borcunuzu yönetmek, iyi kredi sağlamanıza, bütçenize ve finansal hedeflerinize ulaşmanıza yardımcı olabilir. Bu ipuçlarını ve kaynakları kullanmaya başlayın.
  • Çocuklarınızı üniversiteye göndermek pek çok açıdan zor olabilir, en önemlisi mali durumunuzla ilgilidir. Şimdiden yıllar sonrasını birlikte planlayıp beraber harekete geçelim. Çocuğunuzun geleceği olan üniversite yılları için şimdiden atmanız gereken adımları öğrenin.
  • Rahat bir şekilde emekli olma yeteneğinizden emin misiniz? Doğru yolda olduğunuzdan emin olmak için emeklilik araçlarımızı ve bilgilerimizi kullanın.

Kişisel Finans Okulu hizmetleri şunları içerir:

Kişisel Finansal Yönetim Hizmetleri

Finansal Planlama – Para Yönetimi

Para önemlidir! Maaştan maaşa yaşamak, insana nefes almak için az bir alan bırakır. Paranızı bütçeleyin ve nerede kesip acil durum fonları oluşturmaya başladığınızı göreceksiniz. Finansal Planlama doğrultusunda size özel hazırlayacağımız tablolar ve bütçeleme teknikleri sunacağız.

Finansal olarak neredesin?

Harcama alışkanlıklarınızı analiz etmek, paranızın nereye gittiğini görmenizi, değişiklikleri başlatmanızı ve hazır olmadan önce finansal taahhütte bulunmanızı engellemenizi sağlar. Sonuçlarınız ne olursa olsun, Kişisel Finans Okulu’nda ilk danışmanlık ÜCRETSİZDİR ve size, ailenize, kariyerinize fayda sağlayacak çözümler bulmanıza yardımcı olabilir.

Borç Yönetimi

Alacaklılarınıza ne kadar faiz ödediğinizi, borçlarınızın tam olarak durumunu ve borçtan kurtulmak için her kişiye özel hazırlanan detaylı bir planlı programı içerir.

TASARRUF VE YATIRIM

Maliyenizi koruyamazsanız ailenizi de koruyamazsınız. Risk toleransınızı, sizin ve ailenizin beklentileri öncülüğünde belirleyerek, beraber yatırım yapabileceğiniz alanları araştırarak ilerliyoruz. Tasarruf Planı: Başlamak için yatırım seçenekleri, emeklilik planı ve süreç hakkında bilgi edinin. Sınıf veya bire bir olarak sunulur.

EMEKLİLİK

Rahat bir şekilde emekli olma yeteneğinizden emin misiniz? Doğru yolda olduğunuzdan emin olmak için emeklilik araçlarımızı ve bilgilerimizi kullanın.

Gelecekte almayı düşündüğünüz aylığın alım gücü ne olacak?

Nominal ve Reel değerler hakkında bilginiz var mı?

Emeklilik için güvendiğiniz tasarruf miktarı beklentilerinizi karşılayabilecek mi?

Sosyal güvencenizin geniş kapsamlı şekilde devam edeceğine eminmisiniz?

Devlet kurumlarından emekli olduğunuz da eski düzenin devam edeceğini mi düşünüyordunuz?

Finansal Bir Sorunuz mu Var?

Birinin size cevap vermesini istediğiniz finansal bir sorunuz mu var? Kişisel Finans Okulu size yardımcı olabilir. Finans alanlarını kapsayan sınıflar aylık olarak yapılır.

Gelmek için zamanınız yok mu? Mali sorularınızı bize e-posta ile gönderin. Sorularınızı üç iş günü içinde araştıracak ve cevaplayacağız. Çoğu soru 24 saat içinde cevaplanır.

Mali sıkıntıların yaşanmasının her birey ve ailesi için stresli olabileceğini biliyoruz. Finansal sorunlar işinize odaklanma, güvenlik açığınızı koruma ve sonuçta biriminizde, işyerinizde görevinizi yerine getirme yeteneğinizi olumsuz etkileyebilir.

Kişisel Finans Okulu, şirketlerin, bireylerin ve ailelerinin finansal okuryazarlığı ve yetkinliğinin artırılmasında hayati bir rol oynar.

Kişisel Finans Okulu üyeleri, hayatlarını değiştiren olaylar yaşadıkça, mali durumlarının nasıl değişebileceğinin ve bu değişiklikleri yönetecek donanıma sahip olmaları gerektiğinin bilincinde olmak zorundadır.

Kişisel Finans Okulu Ekibi, şirketlerin, bireylerin ve ailelerinin finansal istikrarı korumalarına ve finansal hedeflere ulaşmalarına yardımcı olmak için bilgi, eğitim ve kişisel finansal danışmanlık sağlar. Bütçeleme, servet inşa etme, kredi ve borç yönetimi, ev satın alma, araba satın alma, tasarruf, yatırım, tüketici koruması ve genel para yönetimi alanlarında seminerler, kurslar, sınıflar ve bireysel rehberlik sunulmaktadır.

Konu uzmanları, özel ihtiyaç duyulan alanlarda proaktif sınıflar ve bireysel danışmanlık sağlar.