Kişisel Finans Okulu Yıllık Mektuplar Serisi 1 

2022 ”Hayaller ve Hedefler”

www.kisiselfinansokulu.com

Hedefler ve Hayaller

Bir çok hayalin,hedefin yazılmadığı takdirde aklımızdan uçup gideceğini biliyoruz. Bu yüzden her yıl, bu seriyi devam ettirerek o yıl neler yapacaklarımızı, hedeflerimizi ve yıl sonunda neler yaptığımızı inceleyeceğiz. Kişisel Finans Okulu, içinde akademisyenler başta olmak üzere bir çok meslekten kişileri barındıran; ülkemizin finansal okuryazarlığı arttırmak için çabalayan ve bunu ücretsiz yapmaya çalışan gönüllü insanlardan oluşmaktadır.Okuyucudan ücret almayı doğru bulmuyoruz. Değerli Kişisel Finans Okulu Okuyucuları, şimdiye kadar göstermiş olduğunuz yoğun ilgi için hepinize teşekkür ederiz. Şimdiye kadar bizi destekleyen,yanımızda olan herkese teşekkür ederiz.

Her gün bir çok mesaj,email,ileti alıyor ve ne yapacağımızı soruyorsunuz. Biz bu ilgiden dolayı çok mutlu ve memnunuz. Böyle bir yazı kaleme alarak size 2022 Yılı için hep beraber neler yapacağımızı anlatmak ve yol haritamıza belirlemek istedik.

2021 Yılı herkes için yine damga vuran olaylarla dolu oldu.Kimi hedeflerine ulaşırken kimileri ise bazı hatalarından dolayı maalesef battı. Borsa Psikolojisi yüzyıllardır hiç değişmedi ve  aynen devam ediyor.Kişisel Finans Okulu olarak bir çok kişi ile röportajlar yaparak borsa,yatırım,tasarruf başta olmak üzere belirli olgunluğa ulaştık. Artık adımlarımız yere daha sağlam basıyor ve ilerlemek için önümüzde hiç bir neden yok. Artık bir adım ileri gitme vakti.

2022 HEDEFLERİMİZ

 1. Türkiye’nin İlk Kişisel Finans Dergisini Çıkarmak: Evet, ülkemizin ilk kişisel finans dergisini ilk olarak internet ortamında çıkarmak istiyoruz.Uzun süredir bununla ilgili çalışmalar yapıyoruz.Tabiki ücretsiz olacak. İlk başta eğitici bülten olarak çıkıp  daha sonra dergi olarak çıkaracağız. Adı ise ”Kişisel Finans Kulübü Yatırımcılar Kulübü Dergisi” olacaktır. Heyecanlıyız 🙂 Dergimiz, yatırımcılara yol göstermek ve yatırımcıların kendi gibi diğer yatırımcılar ile buluştuğu bir yer olacak. Şimdi sizleri daha da heyecanlandırmak için ilk sayımızda olacak yazı başlıklarını verelim.

Kişisel Finans Okulu Yatırımcılar Kulübü Dergisi

 • ”Geleceğe Yatırım – Etkileyici Bir Temettü Hikayesi” Yazı Serisi

 • ”Emekliliğimi Kim Çaldı” Yazı Serisi

 • ”Beyaz Yakalı Gençlere Tavsiyeler: Yatırım ve Tasarruf” Yazı Serisi

 • Kitap Özetleri : Yazı Serisi

 • ”Kadınlar için Finans”: Yazı Serisi

 • ”Mutfak Enflasyonu” Yazı Serisi

 • ”Yatırım Psikolojisi” Yazı Serisi

Daha fazlası olacak ama temel olarak bu ana başlıklar üzerinden ilerleyeceğiz. Kişisel Finans Okulu Yatırımcılar Kulübü Dergisini düşündükçe inanılmaz bir heyecan oluyor. Başaracağımıza inanıyoruz.

www.kisiselfinansokulu.com

 

2. Her ay dergimizde çıkan yazıları youtube kanalımızda yayınlayarak yatırımcılarla birlikte daha detaylı inceleme yapacağız. Örneğin ”Geleceğe Yatırım – Etkileyici Bir Temettü Hikayesi” yazı serimizde o ay gerçekleşen olayları misafir yatırımcılar ile ele alarak kahramanımız o ay  neleri yanlış yapmış, nelere dikkat etmiş, başka neler yapabilirdi gibi sorulara cevap bularak sizin yorumlarınız ile birlikte detaylı inceleme yapacağız. Ayrıca ”Temettü Röportajları”na devam edeceğiz.

www.kisiselfinansokulu.com

3. Kişisel Finans Okulu ”Yatırımcılar Kulübü Yıllık Konferansı”nın ilkini yapmak istiyoruz. Evet, yatırımcıların yatırımcılarla BİR ŞEHİRDE buluştuğu, birbirlerine sorular sorarak, birbirlerinin tecrübelerinden faydalanılacak, 2-3 gün sürecek ve tüm tanıdık simaların olacağı ÜCRETSİZ bir konferans vermek istiyoruz. Kendi alanında profesyonellerin temettü,yatırım,tasarruf vb üzerine bir çok sunum yapacağı ve yatırımcıların, gerçek yatırımcıların bir araya geleceği bir ortam oluşturacağız.

www.kisiselfinansokulu.com

 

Değerli arkadaşlar buraya kadar okuduysanız hepinizin aklında her şey ücretsiz ise siz nasıl para kazanacaksınız diye bir soru gelmiş olabilir. Hemen bu soruya da bir açıklık getirip hedeflerimize devam edelim. Bir topluluk olduğumuz ve bu toplulukta ki çoğu kişinin maddi olarak yüksek gelir akışları olduğundan dolayı bu işi hobi olarak yaptıkları bir gerçektir. Bunun yanında yine de zamanla maddi olarak zorlanacağımız noktalar şüphesiz olacaktır. Bu noktalarda ise alacağımız reklamlar ve sponsorluklar ile devam edeceğiz. Özetle yatırımcılardan değil şirketlerden ücret alacağız. TÜM GERÇEK YATIRIMCILARA YAPACAĞIMIZ HER ŞEY ÜCRETSİZ OLACAKTIR.

 

4. Yatırım,tasarruf, birikim ve kitap özetleri yazılarına devam etmek. Maalesef bir çoğumuz okumaya yeteri kadar zaman ayıramıyoruz. Özellikle ülkemizde yabancı kitap çevirileri artan maliyetler nedeni ile çok alt düzeyde kalmaktadır. Bu yüzden dolayı bir çok yabancı kitap özetini ve kişisel finans üzerine yazılarımızı sitemizde sizlerle buluşturacağız. Bu yıl başlıca paylaşacağımız kitap özetleri ise şu şekilde olacaktır:

 1. Trend Takipçisi – Mıchael W.Covel Kitap Özeti
 2. Paranın Psikolojisi – Morgan Housel Kitap Özeti
 3. İlkeler – Ray Dalıo Kitap Özeti
 4. Borsa’da Tek Başına – Peter Lynch Kitap Özeti
 5. Büyük Para Küçük Düşünür – Tıllınghast Kitap Özeti
 6. Hayat Denen Kartopu İş Dünyasına Mektuplar W.Buffet – Lawrence A.Cunningham Kitap Özeti
 7. Yaklaşan Küresel Kaosta İnsanlığın Akıbeti, Varlığı Korumanın Yedi Sırrı – James Rıckards Kitap Özeti
 8. Paranın Kralı – D.Crey,John E.Morris Kitap Özeti
 9. Borsayı Yenmek – Peter Lynch Kitap Özeti
 10. Paranın Kuralı – Ali Perşembe Kitap Özeti
 11. Borsa Sihirbazları – Jack D. Schwager Kitap Özeti
 12. Dalgaları Yönetmek – Howard Marks Kitap Özeti
 13. 10X Kuralı – Grant Cardone Kitap Özeti
 14. Bu İş Asla Tutmaz Netflıx – Marc Randolph Kitap Özeti
 15. Warren Buffet Tarzı – Robert G. Hagstrom Kitap Özeti
 16. Parasal Özgürlük – Grant Sabatıer
 17. Akıllı Yatırımcı – Benjamin Graham Kitap Özeti
 18. Sıradan Hisseler Sıradışı Karlar – Phılıp A.Fısher Kitap Özeti
 19. Atomik Alışkanlıklar – James Clear Kitap Özeti
 20. Milyon Dolarlık Alışkanlıklar – Brıan Tracy Kitap Özeti

Bu yıl yayınlayacağımız kişisel finans yazıları hedefimiz 50 adettir.  Bunun yaklaşık 20 tanesini yukarıda kitap özetleri oluşturacaktır.

 

Tüm bu hedeflerimizin yanında daha bir çok hedefimiz,hayalimiz bulunmaktadır.Fakat çok net hedefler koymaktan ziyade esnek hedefler koyarak ilerlemek istiyoruz.

Amacımız insanlarımızı kişisel finans alanında katkı sağlamaktır. Bu yolculukta bir çok amatörce hatalar yapacağız fakat her zaman daha iyisi için çabalayacağımıza, uğraşacağımıza emin olabilirsiniz.

Bu yolculuğumuza hepinizi bekleriz..

Teşekkürler…