Zengin İnsanlar Nasıl Düşünüyor Steve Siebold Kitap İncelemesi

Zengin İnsanlar Nasıl Düşünüyor sürekli sorduğumuz,düşündüğümüz soruların başında gelir. Steve Siebold bu konuda bize yardımcı oluyor ve orta sınıf ile zengin sınıfın düşünce şekillerini ortaya koyuyor. Çok yararlandığımız kitapların başında gelen Zengin İnsanlar Nasıl Düşünüyor Kitap İncelemesi sizlere sunuyoruz. Umarım aynı katkıyı size sağlarız. Keyifli Okumalar.

 • Orta sınıf, zenginliklere giden yolun örgün eğitimle döşeli olduğuna inanmaktadır, zengin sınıf ise zenginliklere giden yolun belirli bilgilerle döşendiğine inanmaktadır.

Siebold, ” Dünya çapında bir çok oyuncunun çok az resmi eğitimi var ve servetlerini belirli bilgilerin edinilmesi ve ardından satılması yoluyla biriktirdiler” diye yazıyor.

“Bu arada, kitleler yüksek lisans ve doktora derecelerinin zenginliğe giden yol olduğuna ikna oldu, çünkü çoğunlukla kendilerini daha yüksek bilinç seviyelerinden geri tutan doğrusal düşünce çizgisine hapsoldular … Zenginler araçlarla ilgilenmiyor.”

”Günde en az 30 dakika okuyun, araç kullanırken ilgili podcast’leri dinleyin ve güçlü bir şekilde akıl hocaları arayın. Sadece alanınızda usta olmanıza gerek yok, finansal, politik veya sporla ilgili herhangi bir konu hakkında konuşabilen çok yönlü bir dahi olmanız gerekiyor. Bilgileri hava gibi tüketin ve öğrenme arayışınızı her şeyin üstünde tutun. ” Bu sözleri 22 yaşında milyoner olan Tucker Hughes yazıyor.

Zengin İnsanlar Nasıl Düşünür

www.kisiselfinansokulu.com

 • Orta sınıf, paranın emek yoluyla kazanıldığına inanır. Zengin sınıfı, paranın düşünce yoluyla kazanıldığına inanır

Çünkü milyarlar bir seferde bir kuruş kazanarak / biriktirerek yaratılmaz.

Değeri hızla artan bir şey yaratarak yapılırlar.

Bir şirket olabilir,örneğin Uber, değeri beş yıl içinde 0 dolardan 40 milyar dolara yükseldi. Değeri hızla artan bir bölgede, 15 Central Park West veya New York’taki 432 Park Avenue gibi bir ofis veya apartman olabilir. Diğer insanlar tarafından hızlı bir şekilde büyük miktarda değer yaratılmasına olanak tanıyan bir demiryolu, web hizmeti veya telefon ağı gibi bir altyapı bileşeni olabilir.

 • Orta sınıf paranın biteceğinden endişe ediyor. Zengin sınıfı nasıl daha fazla para kazanılacağını düşünüyor

Zenginler , sahip olduklarını nasıl kurtaracaklarından ziyade risk alarak ne kazanacaklarına odaklanırlar . Zihinsel enerjilerini ait olduğu yere, büyük paraya odaklamanın ustalarıdır.

 • Orta sınıf harcamayı düşünüyor.Zengin sınıfı yatırım yapmayı düşünüyor.

Yatırım.. Ortalama bir kişinin aslında bir şirket kurmadan milyarder olmasının belki de tek yolu budur.

 • Orta sınıf parayı duyguların gözünden görür. Zengin sınıfı parayı mantığın gözünden görür. Para, seçenekler ve fırsatlar sunan kritik bir araçtır.
 • Orta sınıf, yönlendirmeli pazarlamanın servet inşa etme gücünü hafife alıyor. Zengin sınıfı, yönlendirmeli pazarlamanın milyonerler yarattığını biliyor.
 • Orta sınıf zevkli etkinliklere odaklanır.Zengin sınıfı, para kazanma faaliyetlerine odaklanır. Gayrimenkul sevgisini mülk spekülasyonuna dönüştürüyorlar; yatırım sanatına güzel tablolar için bir tutku; veya hisse senedi alım satımına ilişkin rakamlar için bir yetenek. Yani çalışırken para kazanıyorlar ve hobilerinin tadını çıkarırken, yine de para kazanıyorlar. Zengin insanlar, kaldıraç gücünün başarının en büyük sırlarından biri olduğunu bilirler ve onu kullanmak için büyük çaba sarf ederler.
 • Orta sınıf parayı sınırlı bir kaynak olarak görüyor. Zengin sınıfı parayı sonsuz bir kaynak olarak görüyor

Cardone. “Bir milyondan fazla gitmenizi tavsiye ederim. Bu gezegende para kıtlığı yok, sadece yeterince büyük düşünen insan kıtlığı var. “

 • Orta sınıf zenginlerin acımasız olduğuna inanıyor. Zengin sınıfı zenginlerin cömert olduğuna inanıyor. Tecrübelerime göre, zamanlarını nasıl ve kiminle geçirecekleri konusunda çok seçici davranıyorlar. Onlara değer katmaya çalışın.
 • Orta sınıf bir piyango zihniyetine sahiptir. Zengin sınıfının standartlarında ise bir eylem zihniyeti vardır.

“İlk adım, gelirinizi artışlarla artırmaya odaklanmak ve bunu tekrarlamaktır. Parayı takip etmeye başlayın ve bu sizi geliri kontrol etmeye ve fırsatları görmeye zorlayacaktır. “

  • Orta sınıf mali açıdan sıradanlıktan kurtarılmayı bekliyor. Zengin sınıfı kimsenin kurtarmaya gelmeyeceğini biliyor.

Rahatsız olmayı öğrenin: Ortalama bir insan aşağıyı hedefler ve nadiren hayal kırıklığına uğrar.

  • Orta sınıf, zengin insanların daha akıllı olduğuna inanıyor. Zengin sınıfı zengin insanların daha bilgili olduğuna inanıyor.
 • Orta sınıf parayı kontrol edici olarak görüyor .Zengin sınıfı parayı özgürleştirici olarak görüyor.
 • Orta sınıf, paranın insanları değiştirdiğine inanıyor. Zengin sınıfı, paranın insanları ortaya çıkardığına inanıyor.
 • Orta sınıf para için çalışmaya inanır . Zengin sınıfı başarı için çalışmaya inanır.

Çoğu insan için zaman para ile değiş tokuş edilir, bu da daha fazla kazanmanın tek yolunun daha fazla saat çalışmak olduğu anlamına gelir.

 • Orta sınıf, zengin olmak için bir şeyler yapmanız gerektiğine inanıyor .Zengin sınıfı, zengin olmak için bir şeyler olmanız gerektiğine inanıyor.
 • Orta sınıf parayla güvende oynar. Zengin sınıfı hesaplanmış risk alır. Güvenlik, orta sınıfın parolasıdır. Kaldıraç, zenginlerin parolasıdır.

Örnek olarak bir gayrimenkul geliştirme projesini ele alalım . Yeni bir bina yapmanın 1 milyon TL’ye mal olduğunu söyleyelim. Geliştirici bankadan 900.000 TL borç alır ve kendisi de 100.000 TL koyar. Bina bittiğinde satılır. Binanın piyasa değerinin 1 milyon TL olduğu ortaya çıkarsa, banka kredisi geri ödenir, müteahhit parasını geri alır ve kimse bir şey kazanmaz veya kaybetmez. Aksi takdirde, kaldıraç kavramı devreye girer:

Bina 1.1 milyon TL satılırsa (maliyetinin üzerinde yalnızca% 10’luk bir artış), geliştirici 900.000 TL krediyi geri öder ve kalan 200.000 TL cebine atarak parasını ikiye katlamış olur.

Ancak piyasa umulduğu gibi çalışmazsa ve bina 900.000 TL satılırsa (maliyetinden yalnızca% 10’luk bir düşüş), geliştiricinin aynı 900.000 TL krediyi geri ödemesi gerekir ve hiçbir şey kalmaz. , tüm yatırımı buharlaştı.

Bu nedenle, yüksek kaldıraçlı iş yatırımları çok hızlı bir şekilde çok para kazanabilir veya kaybedebilir.

Zengin İnsanlar Nasıl Düşünüyor

www.kisiselfinansokulu.com

 • Orta sınıf, para kazanmak için paranızın olması gerektiğine inanıyor. Zengin sınıfı, başkalarının parasını kullanmaya inanıyor. Zengin insanlar kişisel olarak bir şeyi karşılayacak kadar çözücü olmamanın konuyla ilgili olmadığını bilirler. Gerçek soru şudur: “Bu satın almaya, yatırım yapmaya veya takip etmeye değer mi?” Eğer öyleyse, zenginler paranın her zaman ulaşılabilir olduğunu bilir çünkü zengin insanlar bu yatırımları karlı kılmak için her zaman büyük yatırımlar ve üstün performans gösterenleri ararlar. Büyükler, sermaye artırırken bilinmesi gereken, doğrusal olmayan kritik bir kavram olan on binden daha on milyon borç almanın daha kolay olduğunun farkındalar.
 • Orta sınıf, işlerin para kazanmanın en güvenli yolu olduğuna inanıyor .Zengin sınıfı, olağanüstü performansın para kazanmanın en güvenli yolu olduğuna inanıyor
 • Orta sınıf finansal kıtlığa inanıyor .Zengin sınıfı finansal bolluğa inanıyor

“Kitleler kupon kırpmaya ve tutumlu yaşamaya o kadar odaklanmış durumda ki büyük fırsatları kaçırıyorlar” diye yazıyor. “Nakit akışı krizinin ortasında bile, zenginler kitlelerin beş para etmez düşüncelerini reddediyor. Onlar zihinsel enerjilerini ait olduğu yere, yani büyük paraya odaklamanın ustalarıdır. “

 • Orta sınıf parayı bir silah olarak görüyor.Zengin sınıfı parayı bir araç olarak görüyor. En üst düzeyde yarışan o kadar az insan var ki, milyoner olmak için olağanüstü olmanıza gerek yok. Pek çoğundan daha yetkin olmalısınız.
 • Orta sınıf, büyük servete layık olmadıklarına inanıyor. Zengin sınıfı zengin olmayı hak ettiklerine inanıyor. Ortalama insanlar düşük beklentiler belirlerken asla hayal kırıklığına uğramıyorlar. “Hiç kimse zengin olamaz ve büyük beklentiler olmadan hayallerini yaşayamaz. “
 • Orta sınıf paranın önemini reddediyor. Zengin sınıfı paranın hayatın kritik bir bileşeni olduğunu biliyor.

 • “Para her şey değildir ama orada oksijenle orantılıdır.” – Rita Davenport.

 • Orta sınıf paranın onların düşmanı olduğuna inanıyor. Zengin sınıfı paranın onların arkadaşı olduğuna inanıyor.
 • Orta sınıf gemilerinin gelmesini bekler. Zengin sınıf kendi gemilerini inşa eder. Şampiyonlar bir şeylerin olmasını beklemez, bir şeylerin olmasını sağlarlar. Ne kadar fiziksel, zihinsel, duygusal ve ruhsal çaba sarf ederlerse, aynı yolu izlemiş olan diğerlerinden o kadar çok yardım alırlar. Doğrusal olmayan gerçek tarzda, daha çok savaşırlar; daha fazla yardım alırlar.

 

 • Orta sınıf, finansal piyasaların mantık ve strateji tarafından yönlendirildiğine inanır. Zengin sınıfı, finansal piyasaların duygu ve açgözlülük tarafından yönlendirildiğine inanır. Önümüzdeki 90 gün içinde, değerinin düşük olduğunu düşündüğünüz bir yatırım bulun ve satın alın.
 • Orta sınıf paranın statüyle ilgili olduğuna inanıyor. Zengin sınıfı paranın özgürlükle ilgili olduğuna inanıyor. Fikirlerini dile getirmek istediklerinde, çağrılarına cevap vermeyi bile düşünmeyen kongre üyelerini ararlar. Zenginler iş, siyaset veya hayır işleri için para toplamak istediğinde, gereken tek şey zengin arkadaşlarıyla birkaç telefon görüşmesidir. Daha fazla paraya ihtiyaç duyarlarsa, bir parti düzenlerler veya bir müzayede düzenlerler ve 1000 $ bilet alırlar. Paranın özgürlüğü nasıl satın aldığına dair örnekler sonsuzdur.
 • Orta sınıf imkanlarının ötesinde yaşıyor. Zengin sınıf standartlarında yaşıyor.
 • Orta sınıf parayı stresle eşittir. Zengin sınıfı parayı gönül rahatlığıyla eşittir. Nihayetinde her yıl ne kadar para harcamak, biriktirmek ve yatırım yapmak istediğinize karar verin ve bunu gerçekleştirmek için bir plan ve son tarih belirleyin.. Üst düzey perakendecilerde ve lüks kuruluşlarda ne kadar az indirim sunulduğuna dikkat edin. Zenginler iyi anlaşmalardan ve indirimlerden hoşlanmadıkları için değil, ama genellikle paraları sıkıştırmaktansa, net değerlerinde kuantum sıçramaları yapmakla daha çok ilgilenirler.
 • Orta sınıf küçük düşünür. Zengin sınıfı büyük düşünür. Kitleler, her ayrıntıya ve küçük soruna dikkat etmelerini zorunlu kılan bir bilinç düzeyindedir. Kendi başarılarından çok dedikodu, drama ve diğer insanların sorunlarıyla ilgilenirler. Zengin sınıfı, orta sınıfın başına bela olan küçük düşünme, ego temelli kişilik sorunlarını kasıtlı olarak görmezden geliyor. Her gün sadece çok fazla zihinsel enerjiye sahip olduklarını biliyorlar ve hepsini büyük düşünmeye odaklamayı seçiyorlar. Hayatta kalmanın küçük hayatını bolluğun büyük yaşamı ile değiştirmekten ve korkuya dayalı öfkeyi, kıskançlığı ve sersemliği başkalarına bırakmaktan mutludurlar. Büyük olanlar, korkunun olmadığı bir bilinç seviyesinde faaliyet gösteriyorlar. Nihai vizyonlarına odaklanmalarına izin veren bir düşünce seviyesidir. Bu düşünce düzeyinde, her şey mümkün görünüyor. Kitlelere çılgınca gelen her rüya şaşırtıcı bir şekilde yapılabilir görünüyor. Zengin sınıfı bu psikolojik alanı işgal eder çünkü herhangi bir şeyde başarının anahtarının daha yüksek bir farkındalık seviyesine ulaşmak olduğunu bilirler. Diğer bir deyişle, kitleler istedikleri için yılda 50.000 dolar kazanmıyorlar; 500.000 doları nasıl kazanacaklarının farkında olmadıkları için yılda 50.000 dolar kazanıyorlar. Bilinç bulaşıcıdır.
 • Orta sınıf, insanların onları almaya çalıştığına inanıyor. Zengin sınıfı, evrenin onlara yardım etmek için komplo kurduğuna inanıyor. Kendinize ve diğer insanlara, hedeflerinize ve hayallerinize doğru ilerlemenize yardımcı olacak şekilde evrenin sizin tarafınızda olduğuna inandığınızı söylemeye başlayın. Bu olumlu programlama, sonunda size rakiplerinize karşı stratejik bir avantaj sağlayacak olan güçlendirici bir inanç haline gelecektir.
 • Orta sınıf, düşüncelerinin net değerleriyle ilgisi olmadığına inanır.Zengin sınıfı, düşünmenin tüm sonuçların katalizörü olduğunu bilir. “Zenginliğin bir ruh hali olduğu ve herkesin zengin düşünceler düşünerek zengin bir ruh hali elde edebileceği sonucuna vardım.” – Andrew Young  Hayatınız için sahip olduğunuz beklenti düzeyinizi yükseltin ve güzel şeyler olduğunda şaşırmayın.
  • Orta sınıf, ne kadar çok para kazanırsan o kadar çok stres yaşadığına inanır.Zengin sınıfı, ne kadar çok para kazanırsan o kadar az stres yaşadığına inanır.
 • Orta sınıf, ne kadar çok para kazanırsanız, o kadar çok sorun yaşayacağınıza inanıyor. Zengin sınıfı, ne kadar çok para kazanırsanız o kadar az sorun yaşayacağınıza inanıyor. “Başarı, para dışında dünyadaki her lanet şey için endişelenmek zorunda kalmaktır.” – Johnny Cash. Tüm önemli sorunlarınızın bir listesini yapın ve bunları iki kategoriye ayırın: Parayla çözülebilen sorunlar ve çözülemeyen sorunlar.

 • Orta sınıf, zenginlerin paraya takıntılı olduğuna inanıyor. Zengin sınıfı, zenginlerin başarıya takıntılı olduğuna inanıyor.
 • Orta sınıf, emekli olmak için yeterli paraya sahip olma hayalleri kuruyor… Zengin sınıfı,Dünya çapında, dünyayı etkileyecek kadar paraya sahip olma hayalleri kuruyor.
 • Orta sınıf, alaycı olmanın kurnaz olduğuna inanıyor.Zengin sınıfı iyimser olmanın kurnaz olduğuna inanıyor. Şüpheciler, arkadaşlarının veya akrabalarının şok edici başarısını açıklamanın yeni yollarını ararken, zenginler, kendilerini daha da zenginleştirmeyi vaat eden bir sonraki projelerine çoktan başladılar. Kenarda oturan ve başarılarını küçümseyen eleştirmenleri görmezden gelmeyi öğrendiler, bir yandan da bir gün ışığı görecekleri konusunda iyimserler.

  “Karamsarlık zayıflığa, iyimserlik iktidara götürür.” – William James Orta  sınıfı, zenginlerin fakirleri desteklemesi gerektiğine inanıyor. Zengin sınıfı kendine güvenmeye inanıyor.

 • Orta sınıf zenginleri zalim olarak görüyor. Zengin sınıfı zenginleri kurtarıcılar olarak görüyor.
 • Orta sınıf zengin olmanın kendi kontrollerinin dışında olduğuna inanıyor.Zengin sınıfı zengin olmanın içeriden bir iş olduğunu biliyor

Çoğu insan para kazanmanın gizemli olduğuna inanıyor. Gerçek şu ki para fikirlerden akar. Pazara ne kadar çok değer katarsanız, o kadar zengin olursunuz. Serbest piyasa ekonomisinde zengin olmak, sadece para için ticaret çözümleri meselesidir. Çözüm ne kadar büyükse maaş o kadar büyük olur. Bu kadar basit.

 • Orta sınıf, zenginlerin daha zeki olduklarına inanıyor. Zengin sınıfı, zekanın zengin olmakla pek ilgisi olmadığını biliyor. Zengin insanların parayla ilgili sahip olduğu 5 inancın bir listesini yapın ve kendinize bunlara inandığınızı söylemeye başlayın.

  “Zenginlik, büyük ölçüde alışkanlığın bir sonucudur.” – John Jacob Astor.

 • Orta sınıf herkesle arkadaş oluyor. Zengin sınıfı standartlarındaki insanları dikkatle izler. Sizden daha zengin olan insanlarla arkadaşlık kurarken harcadığınız zamanı ikiye katlamak için bir hedef belirleyin.

Siebold, “Çoğu durumda, net servetiniz en yakın arkadaşlarınızın seviyesini yansıtır” diyor. “Sizden daha başarılı olan insanlara maruz kalmak, düşüncenizi genişletme ve gelirinizi artırma potansiyeline sahiptir. Gerçek şu ki, milyonerler para konusunda orta sınıftan farklı düşünüyorlar ve onların mevcudiyetinde kazanılacak çok şey var. “

 • Orta sınıf, ileri dereceleri benimser. Zengin sınıf, onları daha zengin yapan her türlü eğitimi benimser. Orta sınıf, önüne gelecek her eğitimi almaya çalışır.Kendisine sağlayacak faydayı veya zararı dikkate almaz. Zengin sınıf ise kendisini zengin edecek eğitimlere yoğunlaşır.
 • Orta sınıf, esnek bitiş tarihi  olan gevşek bir şekilde tanımlanmış hedeflere sahiptir. Zengin sınıfı, bitiş tarihi belli olan son derece tanımlanmış hedeflere sahiptir.
 • Orta sınıf mümkün olduğu kadar az işe yarıyor. Zengin sınıf, standartlarında olabildiğince akıllı çalışıyor
 • Orta sınıf rahat olmayı sever. Zengin sınıfı rahat olmaktan rahatsız olur. Rahatsız olmayı öğrenin

Siebold, “Fiziksel, psikolojik ve duygusal rahatlık, orta sınıf zihniyetinin birincil hedefidir” diye yazıyor. “Dünya çapında düşünürler, milyoner olmanın kolay olmadığını ve rahatlık ihtiyacının yıkıcı olabileceğini erken öğreniyorlar. Devam eden bir belirsizlik durumunda çalışırken rahat olmayı öğreniyorlar. “

Okuduğunuz için teşekkürler!

DİĞER YAZILARIMIZ